Społecznikowe inicjatywy ważne dla Pomorza Zachodniego – Gala podsumowująca Program Społecznik

Społecznikowe inicjatywy ważne dla Pomorza Zachodniego

 Wszystkie wysiłki zmierzające do zbudowania silnego samorządu i demokratycznego państwa, opartego na społeczeństwie obywatelskim sprowadzają się tak naprawdę do jednego: jak największej liczby aktywnych ludzi w społeczeństwie. Pomocną dłonią wyciągniętą w kierunku osób, którym chce się działać jest program Społecznik. Dzięki niemu zrealizowano na Pomorzu Zachodnim ponad 500 inicjatyw, integrujących lokalną społeczność. Uroczystą galę podsumowującą pierwszą edycję programu, która odbędzie się 11 grudnia o godz. 14.30, otworzy marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 Podczas spotkania nagrody otrzymają najlepsi społecznicy Pomorza Zachodniego, poznamy także laureatów konkursu na najlepiej wypromowaną inicjatywę oddolną. Przedstawione zostaną również wybrane projekty, zrealizowane dzięki programowi. Gościem specjalnym gali będzie Szymon Hołownia.

Zainteresowanie Programem wykazało blisko 1200 społeczników, chcących zrealizować na swoim terenie inicjatywy oddolne. Docelowo dofinansowano niemal 515 działań na łączną kwotę ok. 1,5 mln zł, angażujących społeczność do wspólnego działania, rozwiązywania problemów, wzmacniania struktur społecznych i budowania postaw obywatelskich na Pomorzu Zachodnim.

Społecznicy Pomorza Zachodniego, chętni do wzięcia udziału w gali, proszeni są o zgłoszenie swojej obecności do 8 grudnia 2017 r. pod numerem telefonu: +48 91 48 07 250 lub na adres e-mail: dwalczak@wzp.pl

 Gala podsumowująca Program Społecznik

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., godz. 14.30

Sala Opery na Zamku w Szczecinie

Społecznikowe inicjatywy ważne dla Pomorza Zachodniego- komunikat

Skip to content