GALA SPOŁECZNIK

spolecznik_2018_1

Już dzisiaj, 21 marca w Operze na Zamku wini Szczece o godz. 16.00 odbędzie się Gala otwierająca 2. edycję Programu Społecznik.

W ubiegłym roku zgłoszono 1152 inicjatywy, a 515 otrzymało dofinansowanie, m.in. wyróżnione i docenione za aktywność i kreatywność:

  •  Stowarzyszenie Refugees Szczecin –  za realizację w szczecińskich liceach warsztatów dla młodzieży i nauczycieli dotyczące migracji, ich przyczyn czy mechanizmów prowadzących do społecznego wykluczenia pn. „Nikt nie jest nielegalny”.
  • Stowarzyszenie na rzecz Edukacji TRADYCJA z siedzibą w Bełcznej gm. Łobez, które przygotowało „Hydrozagadkę w szuwarach” czyli rajd kajakowo-pieszy na orientację podczas Festiwalu „Spiskowcy Rozkoszy”.
  • Stowarzyszenie To Tu – Akademia Twórczych Umiejętności w Czaplinku – „Ulica jak malowana” za społeczne działania na rzecz powstania muralu, zagospodarowania lokalnego skweru i organizację wystawy fotograficznej.
  • Darłowskie Centrum Wolontariatu z grupą nieformalną – Warsztaty Uniwersyteckie „Ośmiorniczki” tworzące podczas specjalnych warsztatów przytulanki – „Ośmiorniczki” – robiono z myślą o wcześniakach i ich naturalnej potrzebie łapania za pępowinę.
  • Społecznik pokazał również ogromny potencjał takich organizacji, jak Chorągiew Zachodniopomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Oddział Województwa Zachodniopomorskiego, które wykazały się największą aktywności w liczbie składanych i dofinansowanych inicjatyw.

Gościem specjalnym gali będzie Jurek Owsiak.

Chcesz wziąć udział? Zadzwoń pod numer telefonu: 91 48 07 250 lub napisz e-mail do: jdolega@wzp.pl i potwierdź swoją obecność!

Do zobaczenia!

Skip to content