Zarządzenie konsultacji społecznych dla gminy Tychowo w ramach projektu “Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Oznaczenie-materiałów.jpg

Szanowni Państwo, 

Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. informuje, iż do siedziby firmy wpłynęły 3 fiszki przedsięwzięć inwestycyjnych dla gminy Tychowo. Na podstawie pkt. 1 § 2 Regulaminu konsultacji społecznych  w ramach projektu “Rewitalizacja szansą na aktywną integrację” oraz właściwego zarządzenia postanowiono o przeprowadzeniu konsultacji społecznych.

Przedmiotem konsultacji społecznych jest promocja dwóch przedsięwzięć inwestycyjnych do etapu zapytania na udzielenie zamówienia. Pierwsze dwa przedsięwzięcia inwestycyjne na liście rankingowej z największą liczbą ważnych głosów otrzymują promocję do etapu zapytania na udzielenie zamówienia.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się w dniu 26.05.2020 r. Ich zakończenie nastąpi w dniu 02.06.2020 r. o godzinie 23:59. Lista rankingowa zostanie opublikowana nie później niż w dniu 16.06.2020 r.

Do konsultacji społecznych zgłoszono następujące fiszki przedsięwzięć inwestycyjnych:

  1. „Szczęśliwe dzieciaki” –przedmiotem inwestycji będzie wyposażenie Szkoły Podstawowej
    w Dobrowie w urządzenia zabawowe (tj. zestaw składający się z schodków, pomostu i ślizgawki, piaskownicę, bujaka, 2 huśtawek oraz kółka i krzyżyka), które umilą czas najmłodszym uczniom pomiędzy zajęciami szkolnymi. Finalizacja projektu odbędzie się w formie festynu rodzinnego.
  2. „Śladami dawnego Tychowa” – w ramach przedsięwzięcia na ścianie jednego bloków przy ul. Szczecineckiej w Tychowie zostanie namalowany mural o tematyce historycznej, który przedstawi dworzec kolejowy z ok. 1910 roku.  To będzie drugie takie dzieło w tej okolicy. Projekt zostanie uzupełniony o postawienie na świeżym powietrzu dwóch betonowych grillów do użytku publicznego. Grupa inicjatywna przewiduje realizację wydarzenia animacyjnego w formie uroczystego otwarcia.
  3. „Zieleń wprowadzamy o zdrowie mieszkańców dbamy” – w ramach przedsięwzięcia zostanie zrealizowany  nowy, zielony, nowoczesny i bezpieczny przystanek wykonany ze stali (konstrukcja) i drewna (siedziska i ławki) przy ul. Dworcowej w centrum Tychowa wraz z nasadzeniami zieleni wokół niego. Wnioskodawcy planują dodatkowo przeprowadzić otwarcie z poczęstunkiem i serią zabaw dla dzieci.

Wszystkich mieszkańców obszaru rewitalizacji gminy Tychowo serdecznie zachęcamy do głosowania na platformie elektronicznej dostępnej pod adresem https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOuD_0usV-8SnBozzTmd88-4uS85xgYeHxjQJRe6PHPumpYQ/viewform?usp=sf_link.

Informujemy również, że kartę do głosowania będzie można złożyć podczas dyżurów animatora lokalnego p. Andrzeja Łysiaka, które odbędą się: 1. 28 maja 2020 r. od 13:00 do 16:00 w Urzędzie Gminy Tychowo, w sali konferencyjnej.2. 2 czerwca 2020 r. od 11:00 do 14:00 w Urzędzie Gminy Tychowo, w sali konferencyjnej. Kartę można również wysłać do Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. z siedzibą przy ul. Przemysłowej 8, 75-216 Koszalin. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z animatorem lokalnym Andrzejem Łysiakiem pod nr. tel. 692 389 872 lub Maciejem Ziemińskim (nr tel. 660 175 211).

Załączniki:

Skip to content